PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34928}

Kobieta-Kot

Catwoman
5,2 66 348
ocen
5,2 10 1 66348
2,0 8
ocen krytyków
Kobieta Kot
powrót do forum filmu Kobieta-Kot

...to według mnie obsadzenie w głównej roli Halle Berry! Po pierwsze: to jest czarnoskóra aktorka, po drugie: ona do tej roli kompletnie nie pasuje. Na jej miejscu obsadziłabym starą, dobrą Michelle Pfeiffer;) ewentualnie Kidman lub Angelinę Jolie;)

użytkownik usunięty
bazinga

nie wiem co tu do rzeczy ma kolor skory, mysle ze nawet lepiej ze w te role wcielila sie czarnoskora aktorka przeciez koty sa przewaznie czarne, wydaje mi sie ze nadaje sie od tej roli w rownym stopniu co jolie i spolka

ocenił(a) film na 1

Kolor skóry ma tu wiele "do rzeczy". Catwoman nie była czarnoskóra. Spiderman nie był czarnoskóry, a Blade nie był niskim blondynem. A Bourne nie miał 25 lat. Ups. To też już zrobili. "Inwencja twórcza" w erkanizacji rzadko wychodzi na dobre (Wiedźmin, Troja). To dlatego Catwoman powinna zagrać kobieta, która jest podobna do Catwoman. Wydaje mi się to całkiem logiczne.

ocenił(a) film na 9
Kaen

Catwoman była czarnoskóra zagrała ją Ertha Kitt ;)

ocenił(a) film na 9
Kaen

Catwoman była czarnoskóra zagrała ją Ertha Kitt

użytkownik usunięty
bazinga

jestes jakims rasista czy co? zyjemy w XXIwieku! co kolor skory ma do tego?! a wogole to, ze w oryginale kobietakot byla biala o niczym nie swiadczy, bo przeciez film nie bylby taki ciekawy gdyby byl calkowicie identyczny z tym komiksem. nie na tym polega robienie filmu na podst. czegos.

bazinga

A ja tak się zastanawiam, jaki kolor skóry miała boska Bastet...
Hmm, te z brązu - "brązowy" - widziałam w muzeum ;)

użytkownik usunięty
Dida_3

tez uwazam ze halle berry nie pasi do tej roli jak diabli :-P wolalbym zeby byla to michelle pfeiffer lub peta wilson (te oczy!!!) :)))

użytkownik usunięty

no no... szkoda ze producent tez tak nie pomyslal;) pozdro

użytkownik usunięty

o tych czy tamtych oczach???

użytkownik usunięty

zdecydowanie o tamtych:) pfeiffer'owych i wilson'owych:P

użytkownik usunięty

a ja uwazam ze pasuja jak ulal, co by to zmienilo gdyby pfeiffer grala? :)

użytkownik usunięty

plakat bylby bardziej przyjemny dla oka:P i ogolnie caly film... halle berry przez dwie godziny nie byla w stanie zrobic tego co pfeiffer przez 30 minut:)

użytkownik usunięty

A TAK! I tu osiagnelismy porozumienie... :)

użytkownik usunięty

hehehe:) na to wyglada:) ale to tylko moje zdanie of course, halle napewno ma tez swoich fanow ktorym film sie podobal i o to chodzi:)

użytkownik usunięty

Tne film jest bombiastyczny i dobrze ze glowna role gra halle
a plakat jest supcio!!!

użytkownik usunięty

a podsumowujac: najwiekszy blad filmu - nieciekawy plakat , he he he

użytkownik usunięty

ano taki sobie ten plakat:) ale zawsze moglo byc gorzej ;P

ocenił(a) film na 5

lol. mimo, że lubię petę wilson to do roli kobiety kota nadaje się jak małysz do przerzucania węgla. koty to nie tylko oczy, ale także kocie ruchy. a petka musiałaby dłuuuugoooo ćwiczyć, żeby pod tym względem dorównać HB. ona zdaje się mieć to w krwi. a tak na marginesie. od pety wolę Millę Jovovich http://mila.jovovich.filmweb.pl/Milla,Jovovich,filmografia,Person,id=313 [mila.jovovich.filmweb.p ...]

ocenił(a) film na 2
bazinga

Ja tam nic nie mam do Halle Berry, ogólnie uważam, że film jest pomyłką. Nie wiem tylko, co do diaska robi tam Sharon Stone :/

użytkownik usunięty
Lady_Snape

Moim zdaniem Halle pasuje do tej roli ZNAKOMICIE! Wogóle pasuje do niej kostium jak do nikogo innego. I zgadzam się z faktem, że koty przeważnie koty są czarne.

Bzdura. Mau byl w pasko-ciapki :)))

użytkownik usunięty

hehe wiedzialem ze sa tacy ktorym sie halle podoba :) tak to juz jest ze nie mozna wszystkim na raz dogodzic:/ pozdro

użytkownik usunięty
bazinga

Czy razi ciebie kolor skory halle Berry? hmmmm pachnie mi rasizmem,,,co ma wspulnego kolor skory z aktorstwem,,,,

Bambo

użytkownik usunięty

ano to ze tak samo jak denzel washington nie powinien grac draculi, tak tez i halle berry nie powinna grac kobiety-kota:)

ocenił(a) film na 2

Moze to nie zabrzmi dobrze, ale Halle Berry w tym kostiumie byla jedyna pozytywna strona tego filmu.
Moim zdaniem jak na razie nie zrobia zadnego dobrego filmu opartego na komixie [ wshystkie co ostatio wychodza sa takie same ].
Michelle Pfeiffer w Powrocie Batmana z 92 z pewnoscia lepiej wypadla ale i klimat calego filmu byl inny , teraz robia "film dla wszystkich" zeby nabic $$$ przez co w ogole filmy nie maja klimatu i staja sie kolejnym amerykanskim badziewiem.
Wystarczy spojrzec na Aliena vs Predatora zeby zrozumiec o co mi chodzi.

użytkownik usunięty
M_ario

Hellboy jest porządną ekranizacją komiksu, także Liga - ale tylko inscenizacyjnie bo sposób montażu to koszmar, natomiast najgenialniejszą adapatcją komiksu będzie niepodważalnie Sin City ... do czasu aż ktoś zrobi Thorgala hehe, wydaje mi się, że równie dobrymi będą francuskie produkcje Blue Berry i Kobieta Pułapka.

Rasizm?????? Nieee... A jakby obsadzili murzyna w roli np.Harry'ego Pottera to też by ci się to tak zajebiście podobało??

ocenił(a) film na 9
bazinga

czego ty sie koloru skory czepiasz???????!!!!!!!!! fajnie by ci bylo gdyby kilku ''czarnych'' zalapalo cie w nocy i pobilo dlatego ze jestes biala??!! albo jakby cie jacys ''zolci'' zjechali ze jestes biala dziwka??!!rasistka???????????? ???

użytkownik usunięty
mloda_gniewna

bo kobieta-kot byla biala, biala, bialaaaaaaaaaaaaaa!!! ;)
...a murzyni bijacy bialych to wlasnie rasisci:P ja nikogo bic nie zamierzam, poprostu lubie jak sie fakty zgadzaja:)

...po prostu jakie fakty?

bazinga

ej stary Pifeiffer w tym wieku przypomina bardziej trupa po ciezkiej reanimacji a nie kobiete kota, Kidman mogla by rozwnie dobrze zagarac wielbłada w alibabie bo pasuje tak samo dobrze jak do kobiety kota, natomiast Angelina ze swoimi ustami dobrze by zagrała brzegi od wanny alb wadera z gwiezdnych wojen !!!!!!!

użytkownik usunięty
kamilc80

Idąc tym tropem to Halle Berry ze swoją dupą to może conajwyżej zagrać stodołę

użytkownik usunięty

eee tam dupsko jak dupsko do amcanki i ruchanki zawsze dobrae.
HB jak dla mnie pasuje dzieki swym kocim ruchom i slicznemu niewinnemu usmieszkowi:] a pozatym nogi chude ryjek krzywy, kiepska gra i qperek do wydymania.
a film to zenada!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty

zreszta kolor skory kata-mena jest abrdzo fajny, rownie fajny jak kamera w filmie dynamiczna i podniecajaca.

bazinga

żadna aktorka z całą pewnością nie nadawałby się lepiej do tej roli, tego jestem pewien... Halle Berry jest śliczną kobietą i talentu jej nie brakuje, ale niestety niektórzy albo zazdoszczą jej urody albo po prostu widzą tylko jej ładną buźkę i nie dostrzegają jej talentu aktorskiego

bazinga

Rasistka =P!!! Według mnie Halle to naprawde niezła aktorka. W życiu wiele przeszła i chwała Bogu za to ze jest z nami.. ma ogromny kunszt aktorski.. Kidman czy Angelina sa nieco "przereklamowane" żadna z nich nie pasowała by do tej roli tak dobrze jak Halle. A film jest naprawde dobry. Na plus gra aktorska i efekty specjalne (;

aya_6

" wogole to, ze w oryginale kobietakot byla biala o niczym nie swiadczy, bo przeciez film nie bylby taki ciekawy gdyby byl calkowicie identyczny z tym komiksem. nie na tym polega robienie filmu na podst. czegos."

Właśnie, że w oryginale Kobieta KOt była biała o czymś świadczy! Wyobraźcie sobie czarnego Supermana albo Spiderman jako Chińczyka! Nie jestem rasistą, ale zmienianie koloru skóry w ekranizacjach to czysta głupota! Won z tą idiotyczną poprawnością polityczną. Żal mi was głupi polacy

ocenił(a) film na 5
P_L_

Superman i Spiderman Chińczykiem czy Murzynem?? Nie mam nic przeciwko. Dlaczego mają być dyskryminowani tylko dlatego że autor komiksu stworzył orginalną postać która ma biały kolor skóry. Chyba najbardziej powinien sie tu liczyć talent aktorski a nie czy ktos ma taki czy taki kolor skóry. Proszę bardzo napisz teraz ze jestem głupi:P.

thomas_4

nie, no w tym momencie muszę się zgodzić z założycielem tematu... chociaż nie mam nic do murzynów, a tym bardziej do halle, to sądzę, że takie zmiany nie wpływają korzystnie na komiks. ekranizacje mają to do siebie, że trzeba przestrzegać pewnych podstawowych reguł. trudno byłoby mi sobie wyobrazić supermana-murzyna w ekranizacji komiksu. mogłaby to być natomiast parodia filmu o superbohaterze. jestem pewien, że taki punkt widzenia reżysera zostałby przez wszystkich zbojkotowany, zwłaszcza przez wiernych fanów. dlatego uważam, że kobietę-kota mogłaby zagrać biała kobieta

ocenił(a) film na 4
tramwajaj

Zgadzam się z założycielem tematu i to nie musi znaczyć, że jestem rasistą. Ona poprostu nie pasuje do tej roli. Prędzej widziałbym tam zobaczyć Angeline Jolie:P
Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 5
Mikimoto_

Jolie?? O tak ta by idealnie pasowała do kobiety kota! HA HA HA rozumiem ze to żart??

ocenił(a) film na 4
thomas_4

No na pewno prędzej niż hally:) Pozdro i daruj sobie człowieku to ironiczne "ha ha ha" bo to przykre...:)

użytkownik usunięty
bazinga

Mimo wszystko miałem nadzieję, że ta cała amerykańsko-poprawnościwa paranoja nie zawita w nasze progi... A tu taki zonk.

W pełni zgadzam się z założycielką tematu... No może nie w pełni, ponieważ nie wyobrażam sobie w tej roli Jolie lub Kidman... Niemniej jednak sprawa wydaje mi się prosta: czarna postać w komiksie - czarna aktorka; biała postać w komiksie - biała aktorka. I gdzie tu ten cały rasizm?

W hameryce czarnych bohaterów komiksowych mamy multum, więc jesli Berry chciała zagrać w jakiejś ekranizacji komiksu to miała w czym wybierać :). Zresztą... Mamy już film "Blade" i tokiem idąc tokiem rozumowania kilku osób wypisujących tu jakieś porpawnościowe bzdury i nazywających ludzi (IMHO) rozsądnych rasistami, to równie dobrze rolę główną w tym filmie mógłby dostać na ten przykład Patrick Swayze :)

Idąc tym tropem proponuję eksperyment. Wyobraźcie sobie kilka filmów z nieco podmienionymi aktorami.
["komiksowe"]:
Punisher - Denzel Washington
Superman - Joe Black [dlaczego superman ma być super-umięśniony, przecież to dyskryminacja "ludzi z wagą odbiegającą od średniej]
X-Men - postać Storm grana przez Gweneth Paltrow, postać Cyclopsa grana przez Verne Troyera [bo co? karłem być nie może]
Batman - Angelina Jolei [bo kopernik była kobietą]
Black Panther (tego akurat jeszcze nie przenieśli na duże ekran, ale poczekajmy) - i... proszę o uwagę... tam-tam-tam Ben Afleck! W końcu dlaczego musi być murzynem? Że niby biały nie może być królem afrykańskiego państwa i superbohaterem?
["książkowe"]:
Dracula - Jet Li
James Bond - Chris Rock
A teraz hit dla Polaków:
Jan Paweł II - i zamiast Jona Voighta dajmy Samulea L. Jacksona

PS: Co do przynależności rasowej Catwoman... Może mi się wydawać, ale przez pewien okres czasu (bodaj w latach 90tych) w niektórych komiksach przedstawiano ją jako czarną. Sam nie wiem jak twórcy to rozwiązali, ale przecież każdy wi, że scenarzyści od zadań "super-hero" mają masę mniej lub bardziej idotycznych pomysłów :) Mimo wszystko przez ogromną więksozść sowjej kilkudziesięcioletniej historii Catwoman białą była :].

PS2: Tak tu wszyscy trują o swobodzie twórczej i własnej wizji reżysera, ale ciekawe jakby zareagowali np. fani serii "X-Men" gdyby profesora Xaviera zagrał koleś z dredami (nawet niekoniecznie jamajczyk, hehe). :D

niezle... storm grana przez gweneth paltrow mnie rozwalila :D

ocenił(a) film na 1
tramwajaj

Tak, tak catwoman była czarna, a Batman był Chińczykiem...

bazinga

Uważam że film wiele by zyskal gdyby Catwoman zagrała Michelle Pfeiffer. W Powrocie Batmana była świetna!

bazinga

Ten film jest do dupy, ja wole batman i kobieta kot gdzie gra pfeiffer

ocenił(a) film na 5
Nathalia

Czarny Baranie powiem szczerze że twoje argumenty sa bardzo dobre i nawet ja jestem skłonny zmienic zdanie. Zwłaszcza ten o Storm i Gweneth Paltrow(nie wyobrażam sobie tego) Może to był jednak błąd choć nie największy.

ocenił(a) film na 5
Nathalia

Czarny Baranie powiem szczerze że twoje argumenty sa bardzo dobre i nawet ja jestem skłonny zmienic zdanie. Zwłaszcza ten o Storm i Gweneth Paltrow(nie wyobrażam sobie tego) Może to był jednak błąd choć nie największy.

thomas_4

|\___/| \\
) ( |\_/| ||
=\ /= )a a `,_.-""""-. //
)===( =\Y_= / \//
/ \ `"`\ / /
| | | \ | /
/ \ \ /- \ \
\ / || | // /`
jgs_/\_/\_/\_ _/_/\_/\_/\_((_|\((_//\_/\_/\_ /\_

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones